BlizzCon

BlizzCon

blizzcon-logo

Oficiální logo BlizzConu.

BlizzCon (původně Blizzard Convention) je akce pořádaná společností Blizzard Entertainment, kde prezentuje své hry, které již byly v minulosti vydány nebo ty, které jsou teprve ve vývoji. BlizzCon se zpravidla koná v Anaheimu ve státě California v USA a trvá po dobu dvou dnů.

Co konkrétně se na BlizzConu objevuje? Kromě tzv. Q&A panelů, tedy míst, kde se fanoušci ptají vývojářů na informace o nejnovějších hrách, jsou to například také soutěže různých druhů či turnaje. K dispozici jsou v neposlední řadě také hratelnédemoverze, a to i her, které jsou teprve ve vývoji.

Oficiální stránky BlizzConu:
http://www.blizzcon.com


BlizzCon 2011

 • Místo konání: Anaheim Convention Center, Anaheim, California, USA
 • Datum konání: 21. - 22. října 2011 (pátek + sobota)

„Na letošní BlizzCon se opravdu těšíme, bude plný zábavy, soutěží a přinese nejnovější zprávy o hrách od Blizzardu," řekl Mike Morhaime, výkonný ředitel a spoluzakladatel Blizzardu. „BlizzCon je hlavně o našich fanoušcích a my jsme rádi, že můžeme být pořadatelem akce, kde se scházejí hráči proto, aby se spolu bavili a užili si hraní počítačových her."

BlizzCon 2011 nabídne:

 • možnost hraní nejnovějších her od Blizzardu (hands-on)
 • diskuze s vývojáři Blizzardu
 • turnaje a soutěže
 • možnost nákupu zboží založeného na hrách od Blizzardu
 • další aktivity a atrakce (bude upřesněno později)

Vstupenky na BlizzCon 2011, slavnostní událost her Blizzardu, budou k dispozici v sobotu 21. a ve středu 25. května 2011. Cena za jednu vstupenku je 175 dolarů (v přepočtu asi 3 000 Kč). Vstupenky bude možné zakoupit na oficiální stránce BlizzConu v dané dny i hodiny. A to konkrétně v tyto časy:

Den Datum Pacifický letní čas Středoevropský letní čas
Sobota 21.05.2011 10:00 19:00
Středa 25. 05.2011 19:00 10:00

Zakoupit lze i speciální vstupenku, která zahrnuje kromě vstupu na BlizzCon 2011 také večeři den před akcí, tedy 20. října 2011. Cena za tuto vstupenku je 500 dolarů (asi 8 500 Kč) a bude k dispozici v sobotu 28.05.2011 od 19:00 středoevropského letního času na oficiálním webu www.blizzcon.com. Část peněz z těchto vstupenek, kterých bude mimochodem k dispozici jen asi 200, půjde do dětské nemocnice v Orange County (oblast, ve které se nachází sídlo Blizzardu). Účastníci této večeře budou mít možnost si popovídat s vývojáři už den před začátkem celé akce.

Letos budou opět dostupné také virtuální vstupenky, a to speciálně pro ty, kteří nebudou mít možnost se dostat na BlizzCon 2011 osobně. Tyto vstupenky totiž umožňují sledovat akci v HD kvalitě on-line. Cena za virtuální vstupenku je 39.99 dolarů (cena se může lišit v závislosti na místě pořízení vstupenky). Diváci budou moci sledovat aktuální dění, exkluzivní rozhovory, demoverze her a další. Majitelé těchto vstupenek dostanou také exkluzivní předměty z her World of Warcraft a StarCraft II (jejich dostupnost se liší podle místa pořízení vstupenky). To, o jaké předměty půjde, bude oznámeno později.

Pro ty, kteří nemají v plánu koupi ani jedné vstupenky, bude zdarma k dispozici omezená verze on-line vysílání úvodního ceremoniálu a turnajů.

Podrobnější informace o BlizzConu 2011 včetně vstupenek a jejich cen budou zveřejněny na oficiálním webu Blizzardu www.blizzard.com v nadcházejících měsících.


BlizzCon 2010

 • Místo konání: Anaheim Convention Center, Anaheim, California, USA
 • Datum konání: 22. - 23. října 2010 (pátek + sobota)

BlizzCon 2010 byl jednou z největších událostí pro Diablo 3. Zveřejněno bylo mnoho nových informací, přičemž k těm největším patří ohlášení páté herní postavy, Demon Huntera, a podrobné seznámení s Pvp arénami. Všechny nejvýznamnější novinky z tohoto BlizzConu jsou podrobněji popsány v těchto článcích, které vyšly nedlouho po jeho skončení:

Zde je oficiální video ukazující fanoušky a návštěvníky BlizzConu:

Nejnovější zprávy během BlizzConu byly v reálném čase zveřejňovány v tomto článku:


BlizzCon 2009

 • Místo konání: Anaheim Convention Center, Anaheim, California, USA
 • Datum konání: 21. - 22. srpna 2009

Program BlizzConu 2009 nabízel tyto akce. Všechny jsou spojené s Diablem 3:

 • Heroes & Monsters - charaktery a monstra
 • Lore - příběhové záležitosti
 • Art - tvorba a vzhled charakterů, monster a světa Diabla 3

Největší novinkou pro Diablo 3 bylo ohlášení čtvrté herní postavy: Monka.