Základní info

Základní info

Diablo 3 - shrnutí
diablo3-logo
Oficiální název Diablo III
Platforma Microsoft Windows
Mac OS
Žánr Akční RPG
Hack & Slash
Výrobce Blizzard Entertainment
Vydavatel Blizzard Entertainment
Datum ohlášení 28. června 2008
Datum vydání konec r. 2011
nebo začátek r. 2012
Lokalizace Angličtina
Systémové požadavky -neznámé-
Oficiální web http://www.diablo3.com
http://www.blizzard.com

Úvodem o titulu Diablo 3

Diablo 3 je akční RPG (Role-Playing Game) hra, která je v pořadí třetím dílem série Diablo, jejíž předchozí díly jsou:Diablo, Diablo 2 a datadisk Lord of Destruction. Třetí díl se odehrává v dobrodružném světě s vlastním příběhem a se spoustou nepřátel včetně bossů.

Hráč získává zkušenosti, rozvíjí dovednosti své herní postavy a sbírá předměty různého druhu a kvality. Diablo 3 navazuje na jeho předchozí díl Diablo 2 v jednoduchosti uživatelského rozhraní, ale také nabízí několik zcela nových možností, které posouvají Diablo 3 na další úroveň.

Diablo 3 je produktem společnosti Blizzard Entertainment, zkráceně také označována jako „Blizzard" či „Blizz". Jde o herní společnost, která vyvíjela také předchozí díly série Diablo (tehdejší Blizzard North).

Oficiální datum vydání Diabla 3 zatím ještě nebylo oznámeno. Podobně tomu je u beta verze Diabla 3. Přestože ještě není jasné, kdy bude možné hru otestovat, ví se, že to bude zhruba půl roku před vydáním hry.

Co ale bylo potvrzeno, je, že Diablo 3 vyjde buď v roce 2011, nebo 2012, a že demo verze Diabla 3 nikdy pro veřejnost nevyjde. Jediná příležitost, kde si lze demo verzi Diabla 3 zahrát, jsou různé výstavní akce, jako např.Gamescom nebo BlizzCon.

Diablo 3 je určené pro PC a pro konzole. V případě PC verze je hlavním ovládacím prvkem myš, případně nastavitelné klávesové zkratky. DirectX 10 není pro hru potřeba.

Úvodní trailer, který byl poprvé zveřejněn při oficiálním ohlášení Diabla 3 osmadvacátého června 2008:

 


Akty a questy

Diablo 3 je rozděleno na čtyři části, které jsou, stejně jako tomu bylo u předešlých dílů série Diablo, označovány jako akty. Každý akt pak obsahuje několik hlavních questů, tedy úkolů také označovaných jako hlavní linie questů, které hráč musí splnit.

Hlavní linie questů je dále doprovázena několika vedlejšími questy, které již není nutné splnit a které se mohou lišit od té hlavní linie questů. Mohou se dokonce lišit v závislosti na herní postavě. Může se tedy stát, že Barbarian narazí na mírně odlišné questy, než například Wizard.

Více informací o příběhu a dějové linii série Diablo naleznete v přehledu ďábelské historie. Můžete se tam dočíst, co se všechno událo v ďábelské historii, jak to bylo s bratrstvím Horadrimu, co se stalo s Worldstonem, kdo to byl Leoric či jakou roli hrál archanděl Tyrael v historii Diabla. Přehled je zpracován ve formě časové osy.

Zajímavou odlišností od předešlých dílů série Diablo je nový systém check-pointů. Když totiž herní postava kdekoli zemře, neobjeví se zpět ve městě, jako tomu bývalo například u Diabla 2, ale zobrazí se u posledního check-pointu.


Uživatelské rozhraní

Během hry se ve spodní části obrazovky nachází uživatelský panel, kde jsou zobrazeny:

  • životy
  • skill tab
  • resource

Životy jsou u všech herních postav zobrazovány stejným způsobem. V levé části panelu jsou zobrazeny pomocí koule, označované jako pool, orb nebo globe. Více informací o životech čtěte v sekci Životy.

V oblasti středu je umístěn tzv. skill tab.

interface-wizard-nahled

Multiplayer

Pokud jde o Multiplayer, tedy hru více hráčů, tak funguje na nové verzi Battle.netu, tedy na nové verzi oficiálního serveru pro hru více hráčů, který mohou využívat hráči her, které byly vyrobeny společností Blizzard Entertainment.

battlenet-logo-nove

Oficiální logo Battle.netu.

Pro hru na tomto oficiálním serveru si stačí vytvořit jen jeden uživatelský účet, který lze pak využít pro všechny hry, které jsou Battle.netem podporovány. Oficiálně je nová verze označována jakoBattle.net 2.0.

Možnost hry více hráčů po běžné síti, tedy LAN/TCP-IP, v Diablu 3 není.

PvP arény

Na Battle.netu bude možné vyzvat ostatní hráče k duelu. K soubojům hráče proti hráči, tedy Player versus Player (zkr. PvP), jsou v Diablu 3 určeny zvláštní arény. Ty by měly být od okolního prostředí odděleny a budou v nich jen samotní hráči, nikdo jiný. Souboje mohou probíhat buď jen jeden na jednoho, nebo například dva proti dvěma hráčům.

Po smrti hráče v duelu bude možné sebrat jeho ucho jako „trofej". Tento zvyk platil také v Diablu 2. Odměny za výhry v soubojích se liší od achievementů, přes tituly až k jiným speciálním předmětům.

Obrázky PvP arény:

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek