Prostředí - Borderlands

Úvodem

ss75-hires-nahledAbd al-Hazir popisuje:

Po mém prvním setkání s Dune Tresherem byste si mohli myslet, že bych zvažoval své další cesty do pouští obklopujících Caldeum. Ti, kteří se prošli po Borderlands s jeho rozpálenými žlutými písky a viděli kilometry pustin s typickým nádechem divočiny, by souhlasili s mým názorem.

Ale nebylo tomu vždy tak. Před lety jsem tu cestoval beze strachu o své zdraví. Ačkoli Borderlands byly i v té době jedno z nejnebezpečnějších míst na světě, bylo to ničím proti Caldeu v době jeho největšího rozmachu.

Borderlands byly původně určené jen těm nejodvážnějším (někteří by řekli nejšílenějším) zlatokopům. Tak to bylo do doby, než bylo postaveno velké vojenské město Lut Bahadur („město před branami"), aby udrželo Lacuni v jejich skalních obydlích daleko od bran Caldea. Osamělá stráž Lut Bahaduru nad pustými planinami skončila před 400 lety, když byla nalezena drahocenná ruda v oblasti zvané Stinging Winds. Město Alcarnus bylo rychle ustaveno hlavním centrem veškeré důlní činnosti v oblasti spolu s menšími osadami spadajícími pod jeho sféru vlivu. Poté, co byla objevena oáza Dahlgur a bylo kolem ní postaveno třetí město, byla nadvláda Caldea nad touto oblastí kompletní. Borderlands se mohly spolehnout na zásobování čerstvé vody a jídla pomocí karavan z Dahlguru. Tyto karavany chránili mocní Dune Guards.

Ale Hakan II., náš mladý a nezkušený panovník, se rozhodl stáhnout z plání tuto podporu zpět do Caldea a nechat tamní obyvatele svému osudu. Nyní žádná karavana není v bezpečí a uprchlíci z Borderlands buší na brány Caldea, aby dostálo své lidskosti a poskytlo stejnou podporu, jako dříve. Mluvil jsem s mnoha těmito ubohými lidmi a příběhy, které vyprávějí, přimějí k zastávce i ty nejotrlejší dobrodruhy. Ačkoli jejich historky hovořící o tajném kultu, zabývajícím se vyvoláváním démonické armády, jsou většinou přikrášlené kvůli jejich omezeným vědomostem, jejich strach a utrpení mě přesvědčili, že něco hrůzostrašného se plíží krajinou Borderlands.


« Zpět do sekce Prostředí.