Monstra » Undead

Úvodem

Abd al-Hazir popisuje:

„Nemrtví (Undead) zůstanou neštovicemi našeho světa, dokud někdo nenahlédne do hloubi jejich existence a nenajde cestu, jak se jich zbavit jednou pro vždy. Jak dlouho ještě budeme muset čelit strašlivým zjevením nemrtvých armád kostlivých válečníků vyvolaných nějakým šíleným kouzelníkem, či snad polobohem? Nenechte zvěsti o nízkém počtu nájezdů kostlivců, aby Vás ukolébali k myšlence, že jsme v bezpečí; nikdy nebudeme v bezpečí od těchto bezbožných legií. Oni přicházejí, pamatujte na moje slova.

Navzdory tomu, že se kostlivci zdají být rozpustilí až hloupí, není se proč smát. Neměli bychom na ně zapomínat, ani ignorovat problém, který představují. Je již pozdě na skutečný průzkum jejich přirozeného prostředí. Od těch dob, kdy jsem jsem se stal dostatečně kvalifikovaným v mnoha oborech týkajících se i této oblasti vědění se nyní zdá, že musím přehodnotit své znalosti. Po dlouhých měsících dokončování a usilovného studia, představuji informace, které jsem posbíral při výzkumu těchto bezbožných monster.

Na rozdíl od mojí původní domněnky je znovu oživený skeleton sestaven z kousků neurčitého počtu mnoha různých koster, ne jen jedné. Jejich různorodé složení jim dává možnost tvořit se a přetvořit se, činí je tak snadno vyvolatelnými, pokud je po ruce adekvátní surový materiál. Tím však netvrdím, že zkušený nekromancer nemůže vyvolat hordu kostěných válečníků, kteří budou plnit jeho rozkazy kdekoliv se mu zachce, pouze že si často vybírá místa jako jsou hřbitovy nebo lesy, kde nepotřebuje tolik úsilí.

Mimo to začínám věřit, že inteligence kostlivců je limitována silou a rozsahem kouzla použitého při oživení. Teoreticky může mít vyvolávač jednoho bystrého kostěného sluhu, nebo armádu stovky nechápavých, s vydáním stejné magické energie. Nicméně jsem v rozpacích, když popisuji průměrného kostlivce jako nějaké primitivní stvoření. Je to snad nepřijatelnost jejich vlastních existencí, která činí jejich mysl natolik veselou, že se dokáží ukrýt do sudu, kde stráví tři sta let a občas se zasmějí při čekání na příhodnou oběť?

ss43-hires-nahled

Na rozdíl od od ostatních nemrtvých zrůd, které právě zamořují náš svět - jmenovitě bezduché zombie a davy lovící ghoulové - jsou kostlivci celkově mnohem více nebezpeční kvůli jejich schopnosti být organizováni a řízeni. Na základě svědectví je zřejmé, že nestojí o mnoho více energie vyvolat takové kostlivce, kteří budou dostatečně chytří, aby mohli používat štíty a chránit tak sebe i své spojence. Tito „obrnění kostlivci", jak jim rád říkám, se vyskytují až znepokojivě často, třebaže jich nebývá tolik jako běžných kostěných válečníků.

Pokud Vás výše uvedené body nevyvedly z omylu o vážnosti této situace, uvažte alespoň případ vyvolávače skeletonů. Tento pokročilý kostěný válečník je zpravidla stvořen nějakou vyšší inteligencí, která mu dává schopnost doplňovat stavy podle potřeby. Ano, když nyní počítáme i s oněmi vyvolávači, získáváme tak odporný recept na zcela samostatnou armádu, schopnou do nekonečna obnovovat sama sebe a plnit všechny příkazy svého ďábelského pána.

Všem inteligentním čtenářům může být jasné, že tak kterýkoliv blázen potřebuje pouze zbytky kostí, aby mohl na svět přivést armádu těchto nemrtvých. Jediným očividným řešením se tak zdá vyhrabat ze hřbitovů všechny ostatky a začít s jejich spalováním co nejrychleji. Jedině tak si můžeme být jisti, že jsme sebrali smrtící zbraň z rukou těch, kteří se nám chystají ublížit."


« Zpět do sekce Monstra.