Monstra » Unburied

Úvodem

Abd al-Hazir popisuje:

„Něco je opravdu špatně. Ve vzduchu cítím strach. Byl jsem několik dní mimo Tristram, když jsem na obloze spatřil letící ohnivou kouli. Zanedlouho po zpozorování tohoto posla zkázy jsem narazil na poutníka, který byl opravdu vážně raněn. Jen stěží z úst vypouštěl slova tvořící příběh o monstru zodpovědném za jeho potrhané tělo, zatímco mu život utíkal mezi prsty. Stvůru, která ho zabila nazval The Unburied.

Před několika měsíci, když jsem psal o nákaze nemrtvých, šířící se naší zemi, myslel jsem, že oni jsou tou nejvážnější hrozbou. Nejsou ale nic ve srovnání s novými nemrtvými stvořeními, které mi popsal ten nebohý poutník.

unburied

Byl to člověk, který byl odsouzen vidět mnoho zlého v těchto temných dnech, který dokumentoval zvrácenosti páchané oněmi šílenci. Ony zvrácenosti, kterou v poslední době lze vidět stále více a více. Když stanul nad masovým hrobem masivní, rohaté, odporné monstrum se hrabalo ven. Umírající poutník popsal tuto ohavnou příšeru jako bytost sestávající se z opuchlých částí mnoha páchnoucích, hnijících těl posetou znetvořenými hlavami a slintajícími, zubatými tlamami. Ten den byl pro poutníka příznivý, ale když se vrátil s několika muži, aby mu pomohli vypořádat se s onou stvůrou, naneštěstí zjistili, že nemrtvý zplozenec je i pro ně všechny až příliš silný. Bojovali statečně do posledního muže, aby zabránili bestii v zabíjení nevinných lidí. Tento poutník byl poslední, který byl ještě naživu, a před tím než tento svět opustil mi hrdě řekl, že uspěli. Unburied byl zničen.

Bytost zrozená z lidské mizérie, jejíž potravou je lidské utrpení a bolest. Kdekoliv jsou mrtvá těla naházena na hromadě bez obřadního rituálu, The Unburied mohou povstat. Nemohu si pomoci, ale přijde mi jako kdyby toto byl trest za naší nelidskost. Ale co je příčinou? Co tvoří tyto bytosti? Co je dělá tak strašně rozdílné od „obyčejných" zombií či nemrtvých?

Několik posledních dní opravdu cítím, že konec lidstva musí být na dosah. Jistě, náš svět je domovem nejrůznějších bytostí, ale každý úsvit vypadá, jakoby přinášel další utrpení, které musíme my lidé vydržet. Temnota přichází přátelé, pamatujte na má slova."


« Zpět do sekce Monstra.