Monstra » Fallen

Úvodem

Abd al-Hazir popisuje:

"The Fallen Ones je unikátní rasa čistě démonického původu, jedna z mála ras, kterou jsem byl schopen přesvědčivě ověřit aniž bych použil mé starověké Vizjereiské svazky.

Jak už čtenáři dobře vědí, dávné Vizjereiské spisy jsou často něco trochu více než propaganda zaměřená na nedobré skutky spojené s klanem mágů. Například už víme, že kozlové se stali lidskou obětí boje s Vizjereiskými silami (viz. Khazra), zatímco ze starověkých Vizjereiských textů bychom se dozvěděli, že to ve skutečnosti byli démoni.

V porovnání s ostatními zdroji v mé obsáhlé knihovně jsem ale zjistil, že Vizjereiský popis monster známých jako The Fallen Ones jsou fakticky správné."

ss88-hires-nahled

Historie

Těžko se tomu uvěří, ale The Fallen Ones jednu dobu bývali vysoce postavení pekelní démoni. Sloužili Azmodanovi, který se k nim ale příliš neměl. Byli to oni, kdo selhali v prvním pokusu Azmodana o získání moci Diabla a jeho bratrů. Po tomto neúspěchu si je podmanil sám Diablo. Jejich podoba se změnila do malých, až smešných skřítků, což byla výrazná změna v porovnání s jejich původními formami. A pokud si mysleli, že se to Azmodan pokusí změnit, tak byli na omylu. Naštvaný Azmodan je obvinil z toho, že oni jsou tím důvodem, proč vláda hlavních pekelných mocností pokračuje, a vysmívaje se jim je nechal v jejich nové formě. Jejich neúspěch mu sice poskytl nějaké informace, které potřeboval k sesazení Diabla a jeho bratrů z trůnu - tedy událost známá jako Temné Vyhnanství (Dark Exile) - ale to nijak nezlepšilo jeho vztah k Fallenům.

Po tom, co byli propuštěni jejich pánem Azmodanem, začali se tito strašidelní skřítci shlukovat a připomínat tak roje kobylek. V noci pak byli schopni přepadnout celou vesnici a kompletně ji rozebrat. Tento typ monster s nízkou postavou a opičím vzhledem je posedlý překvapivou silou a až nadpřirozenou hbitostí. Jedinou činností, která jim dělá radost je kromě hodování nad lidským masem také rozmnožování a tudíž tendence shlukovat se do početných skupin.

Kvůli jejich nízkému vzrůstu jsou ale zbabělí, což je jedna z jejich nejvýraznějších vlastností. Pokud někdo z jejich bratří zahyne v boji, okamžitě ustupují.

The Fallen Ones naštěstí nemají žádné další tendence k většímu shlukování, v čemž mají lidé štěstí, protože kdyby se všichni dohromady spojili, jednoduše by přemohli i menší město.

Typy Fallenů

imp-nahled1. Imp (skřítek)
To jsou ti nejběžnější démoni. Jsou to ti typičtí Fallenové v chování i vzhledu: malí, červení, shlukující se, krvežízniví a zbabělí.

shaman-nahled2. Shaman (šaman)
Fallen Shaman je kněz vedoucí fallenské tábory. Také jsem slyšel nějaké zvěsti o tom, že jsou posedlí oživováním Impů!

lunatic-nahled3. Lunatic (šílenec)
Tato přerostlá a agresivní monstra jsou tak tlustá, že by měla každou chvíli prasknout. Tito šílenci nejdříve pohltí své oběti a poté při propíchnutí prasknou. Lepší jméno byste pro tyto bytosti nenašli.

overseer-nahled4. Overseer (dozorce)
Overseeři se projevují jejich typickou zuřivostí spolu s opičími poskoky či skřeky. Overseer je mezi Falleny poměrně nebezpečný, a to kvůli tomu, že malý Fallen se ho, jakožto staršího bratra, bojí.

hound-nahled5. Hound (lovec)
Tyto uslintané potvory můžeme obvykle najít spolu se skupinou Fallenů. Hound obvykle plní funkci hlídače.


Abd al-Hazir: „Něco mi říká, že existují ještě alespoň dva typy Fallenů. Budu muset provést podrobnější výzkum."


« Zpět do sekce Monstra.