Charaktery - Životy

health-globe

Health Globe (Koule života)

V Diablu 3 jsou životy herní postavy reprezentovány červenou koulív dolní části obrazovky. Tato koule je naplněna červenou tekutinou, která představuje „krev" neboli životy vašeho hrdiny. Jakmile na vás někdo zaútočí, tekutina v kouli klesne.

Dokud je v kouli nějaká tekutina, i když malé množství, není se čeho obávat. Pokud ale úplně zmizí, následuje smrt.

Systém léčení je do hry zabudován tak, aby na něj musel hráč stále myslet, a to i během boje. Časté úniky z bojů za účelem léčení není ale řešením. Hráč si musí vymyslet nějakou svou strategii, aby si jeho postava zachovala svou sílu.

Způsoby léčení

ss129-nahledBěhem hry si sice můžete pořídit Healing Potions (elixíry životů), ale je jich jen omezené množství. Navíc je limitováno také jejich využití, a to tak, že je u nich tzv. Cooldown, tedy jakási časová rezerva, kterou je nutné pro použití dalšího elixíru vyčkat.

Můžete mít také i dovednost, která vám pomáhá v léčení. Takové skilly jsou ale úzce specializované a pro jejich správné využití je potřeba trocha cviku.

Elixíry a dovednosti sice tedy nabízejí jakési alternativy pro léčení, ale abyste přežili velké souboje, budete se muset spoléhat ještě na něco dalšího. A tím jsou Health Globes (koule zdraví).

Jsou to červené koule, které se objeví (nejen) po zabití nepřítele na místě jeho mrtvoly. Právě tyto koule jsou hlavní způsob léčení v Diablu 3. Když takový Health Globe seberete, vaše životy spolu s životy všech členů vaší družiny vzrostou o dané procento, které závisí na typu Health Globu, který jste právě vzali.

ss130-nahled

Detail na Health Globe.

Typy Health Globů

Pokaždé, když zabijete „běžné" monstrum, ať už je jím nějaký fanatický démon nebo šílený kultista, je poměrně vysoká (nikoli však stoprocentní) šance na to, že se po jeho smrti objeví slabý Health Globe. Přestože se slabší Health Globy vyskytují poměrně často, přidávají jen nízké procento životů.

Když budete bojovat s nepřáteli typu Rare nebo Champion (viz Monstra - Rozdělení), tedy s obtížnějšími monstry, pravděpodobně narazíte na středně velké Health Globy, a to už během boje! Takové Globy se objeví po odebrání určitého množství procent životů nebo obrany nepřítele. Střední Health Globy obnovují už o něco více procent životů, než tomu bylo u slabých Health Globů.

ss131-nahledVe hře jsou ale i silnější Health Globy, pomocí kterých lze doplňovat životy i z hranice smrti. Zvláště důležitou roli hrají Health Globy při velkých soubojích s bossy. A to především u těch, kteří jsou doprovázeni přísluhovači - miniony. Právě tito bossovi spolupracovníci mohou být pro vás klíčoví. Pro získání životů, respektive Health Globů, musíte tyto miniony zabít.

V jiných velkých soubojích budete muset např. protivníka nějak zranit, aby se mohly objevit Health Globy. Koule zdraví se ale mohou vyskytovat ale také ve skrýších, což může přijít vhod právě v takovýchto okamžicích.

Taktika

Díky Health Globům byla v Diablu 3 taktika spojená s bojem posunuta na jinou úroveň. Během souboje musíte provádět rychlá a správná rozhodnutí. Jste-li zraněni a útočíte na monstra zdálky, abyste nepřišli ještě o další životy, ale zároveň potřebujete Health Globy pro léčení, co uděláte? Odložíte kouzelnou hůlku a vtrhnete do boje na život a na smrt? Nebo zvolíte spíše obrannou a vyčkávací taktiku na ten správný moment tak, aby na vás nebylo nepřátel příliš? Když budete bojovat se skupinou monster, dokážete se zbavit těch slabších dostatečně rychle tak, abyste neztratili příliš mnoho životů z útoků způsobených obtížnějšími protivníky a zároveň abyste získali další Health Globy?


« Zpět do sekce Charaktery.