Charaktery - Witch Doctor

Úvodem

witch-doctorŠaman, tak by se dala jednoduše jedním slovem popsat tato herní postava schopná všemožných magických dovedností a kouzel. A takto Witch Doctora popisuje Abd al-Hazir:

„Většina lidí věří, že strach nahánějící Witch Doctor rasy Umbaru je jen pouhá legenda, ale já jsem viděl jednoho v bitvě na vlastní oči a bylo tomu těžké uvěřit i poté. Likvidoval své protivníky s neskutečnou rychlostí, útočil na jejich těla i mysl pomocí elixírů a prášků, jež vyvolávaly exploze a duchy. A když byly tyto metody útoku nedostačující, byl schopen velet vlastní armádě nemrtvých zombií, které povolal z podsvětí, aby strhali maso z jeho nepřátel.

Tento vzácný pohled se mi naskytl když jsem cestoval do hloubi husté Torajanské džungle, jež pokrývá jižní cíp východního kontinentu, v obrovské oblasti známé jako Teganze, s cílem vyhledat kmeny, jež zde sídlí. Tato oblast je velmi odlehlá a cizinci dosud neprobádaná. Měl jsem to štěstí spřátelit se s Witch Doctorem, kterého jsem spatřil v bitvě, a díky němu jsem poznal i jeho kmen, kmen Pěti kopců.

Kultura Umbaru z jižního Teganze je fascinující a nepochopitelná pro ty, jež pocházejí z civilizovanějších koutů světa. Například kmen Pěti kopců často bojuje s klanem Sedmi kamenů a kmenem Zamlženého údolí, ale tyto boje jsou záležitostí rituálu, nikoliv dobývání. Slyšel jsem, že tyto války se vedly, aby vítězové mohli znovu naplnit své zásoby pro lidské oběti, kolem kterých se jejich civilizace točí, a když jsem se svých hostitelů zeptal na více věcí o tomto tématu, musím říci, že jejich smích ve mne vzbuzoval strach o mé vlastní bezpečí. Nicméně, i přes různé pokusy diskutovat o takových komplikovaných tématech, jako co představuje hrdinství a čest v jejich společnosti, zjistil jsem pouze to, že jedině ti, kteří byli zajati v bitvě jsou považováni za ctihodné rituální oběti, což se mi dosti ulevilo.

witch-doctor-female-nahled

Female Witch Doctor.

Skrze další diskuze s mými hostiteli jsem odhalil, že tyto kmeny se vyznačují vírou v Mbwriru Eikura, což je v překladu něco jako „Neuspořádaná země". Nicméně, toto je nepřesný překlad, protože je tento koncept zcela cizí naší kultuře a jazyku. Toto náboženství říká, že posvátná realita je spoutána za tou fyzickou jež běžně pociťujeme. Jejich obřady jsou veřejné, mají pro ně zásadní význam a točí se kolem obětí pro sílu života, jež plyne z jejich bohů kteří obývají onu „Neuspořádanou zemi", do nižší, fyzické říše.

Witch Doctoři jsou částečně s „Neuspořádanou zemí" spojeni a jsou schopni vycvičit svou mysl ke vnímání této reality skrze kombinaci rituálů využívajících různé kořeny a byliny, které sbírají v džungli. Stav, ve kterém se nachází když komunikují s tímto odlišným světem, nazývají duchovní trans.

Vedle převažující víry v sílu života a „Neuspořádanou zemi" je druhým nejvíce uznávaným náboženstvím víra v sebeobětování a kolektivismus, potlačující zájmy jednotlivce pro dobro celého kmene. Tato myšlenka, natolik cizí naší kultuře, mne zasáhla natolik, že jsem ji chtěl poznat mnohem hlouběji.

Během mého pobytu se ale vyskytly problémy související s poslední válkou. Nastal všeobecný zmatek a strach, což mě přinutilo opustit toto místo. Bohužel jsem své bádání v této odlehlé končině nedokončil."


 


Popis

Witch doctor je šaman rasy Umbaru, pokud jej uvidíte a přežijete, můžete mluvit o štěstí. Mimo povolávání si různých bytostí ze světa nemrtvých, je schopen očarovat a zmást nepřítele, poštvat jej proti svým vlastním spolubojovníkům nebo jej zničit jedním ze svých útočných kouzel.


Skilly

  • Firebomb - hodí ohnivou bombu, která zraní okolní nepřátele
  • Horrify - Witch Doctor si nasadí masku, která zastraší okolní nepřátele
  • Locust Swarm - povolá sarančata, která zaútočí na okolní nepřátele
  • Mass Confusion - zmátne nepřátele, někteří z nich začnou bojovat proti svým
  • Soul Harvest - Witch Doctor vysaje z okolních nepřátel sílu, čímž jim způsobí zranění

Screenshoty

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

« Zpět do sekce Charaktery.