Charaktery - Wizard

Úvodem

wizard

Ženská podoba Wizarda.

Čaroděj, neboli vzdálený příbuzný šamana Witch Doctora, to je Wizard. Další z herních postav Diabla 3, která je spojená s magií a kouzly. A jak tuto herní postavu vidí Abd al-Hazir?

„Kvůli mému nedostatku tolerance k těm, kteří by byli schopni se svou vlastní magií zahubit, se mnozí domnívali, že jsem proti praktikování magického umění na filosofické úrovni. Nic by nemohlo být dál od pravdy. Nesouhlasím s kouzelníky, kteří upustili od tradic a učení - učení, které jsme zdokonalovali po tisíciletí, abychom si zachovali respekt, autoritu a zákony.

Nedávno zemřel jeden mladík z Caldea kvůli přehnaným historkám o provinilém čarodějovi. Tak je to správně: Použil jsem výraz čaroděj, nikoliv kouzelník či mág. Zdá se, že je pro mladé příliš těžké se vzepřít. Díky mým kontaktům v Ysharinské svatyni mágů, jsem jeden z mála, kdo zná pravdu o pověstech, které zaplavují naše ulice, tedy o lidech, kteří používají magii vychloubačně a nezodpovědně.

Tato čarodějka sem byla poslána, aby zde strávila roky studiem pod opatrovnictvím nejlepších mágů světa. No, zdá se, že zanedbali učení o správném chování mágů na jejím domovském ostrově Xiansai, kde byla ze začátku protivným a nespolupracujícím studentem. Původně byla pod vedením klanu Mann Esu, ale byla přeřazena k Vizjereii s nadějí, že jejich přísná a neochvějná disciplína dokáže zvládnout jejího nezkrotného ducha. Byla neustále přistihována při pátrání po nebezpečné a zakázané magii, nedbalá důsledků, které mohou postihnout ji samotnou nebo kohokoliv z jejího okolí.

ss72-hires-wizard-muz-nahled

Mužská podoba Wizarda.

Ačkoliv se neví, zda se skutečně odvážila vstoupit do neslavných Krutých oblastí pod Svatyní, byla přistižena ve starověké úschovně, kde jsou kvůli bezpečí veřejnosti uschovány nebezpečná zaklínadla. Když se proti ní postavil Vizjerejský mág Valthek požadující vysvětlení, bezostyšně na něj zaútočila, než aby čelila zaslouženému trestu za svoje činy. Přehnané báchorky o jejich boji jsou nyní dohnané až do bájných rozměrů. Postačí však říct, že tenkrát nebyla nejlepší a nejsilnější Ysharijská čarodějka v čestném souboji jeden proti jednomu. Detaily o střetnutí zůstávají nejasné, ale bylo ověřeno spolehlivými zdroji, že se čarodějka spolehla na lstivost a klam, aby vznešeného muže porazila. Také jsem byl ujištěn, že značná část způsobených škod byla převážně výsledkem Valthekovy magické obratnosti, nikoliv útoku čarodějky. Okamžitě po střetu utekla z města. Nyní nikdo přesně neví, kde je.

Mým úkolem není vzbuzovat strach, ale tuto situaci shledávám jako znepokojivou. Nyní máme povstaleckou čarodějku, mladou a zkušenou, toulající se po světě a používající magii, které nerozumí. Magie, kterou tedy tato čarodějka používá, je magie zaměřující se na manipulaci se základními silami, ze kterých je stvořena realita. Představte si tvrdohlavou, devatenáctiletou dívku, schopnou ‚pokřivit' čas dle své vůle! Tato myšlenka je opravdu děsivá. Doufám, že tato svérázná čarodějka se do Caldea nikdy nevrátí."


Trailer je ke stažení ve formátu .avi v sekci Download - Trailery.


Popis

Wizard je postava využívajicí pro svůj boj převážně magii. Se svou znalostí tajmených umnění si dokáže poradit s jakkoukoliv nástrahou. Většinou jej můžeme spatřit s hůlkou v ruce nebo magickou holí. Své protivník dokáže likvidovat z dálky i z blízka, záleží na použitých kouzlech.


Skilly

  • Disintegrate - vyšle proud energie způsobující damage za sekundu
  • Electrocute - vykouzlí oblouky blesků, které mohou zranit až dva cíle
  • Teleport - okamžité přemístění
  • Magic Missile - vyšle magickou střelu, po zásahu nepřítele ochromí
  • Slow Time - obklopí postavu bublinou, která zpomaluje nepřítele a jejich střely

Screenshoty

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

« Zpět do sekce Charaktery.